BACH & BEIAARD 2025

BACH & BEIAARD 2025
Koen Van Assche, stadsbeiaardier Antwerpen

De beiaard van de Onze-Lieve-Vrouwetoren van Antwerpen is zonder enige twijfel een topstuk uit de barokperiode. Van de 49 klokken zijn 36 historische klokken uit 1655 en 1658 bewaard gebleven, gegoten door de beste klokkengieters die de beiaardwereld heeft gekend, de gebroeders Hemony uit Amsterdam. De basklok van de beiaard is de oudste klok, een indrukwekkend meesterwerk uit 1459. In 1972 en 1990 werd de beiaard uitgebreid naar 49 klokken door de befaamde klokkengieterij Eijsbouts uit Asten (NL).

Het beiaardinstrument kent een dynamisch bereik dat vergelijkbaar is met de piano, en het wordt bespeeld met soepele vuisten, maar dikwijls ook met vingers. In tegenstelling tot wat dikwijls wordt gedacht, is het een subtiel bespeelbaar instrument. De vele versieringen, de ingenieuze harmonie, en de muzikale lijnen van Bach komen goed tot uiting op de Antwerpse beiaard.
Vandaag speelt stadsbeiaardier Koen Van Assche klaviermuziek van J.S. Bach op dit indrukwekkende instrument.

De groene, intieme binnentuin achter de winkel van Dille&Kamille midden in het historische centrum, is de charmante luisterplek voor dit beiaardconcert.
Grotendeels omzoomd met hoge gevels en begroeide wanden, komen hier de beiaardklanken mooi tot hun recht.

Geniet van een drankje bij aankomst en maak na afloop van het concert kennis met de beiaardier tijdens een informele nababbel.

In samenwerking met Museum Vleeshuis

Uitverkocht!

Datum

17 sep 2025
Verlopen!

Tijd

12:00

Kosten

€ 7.00

Locatie

Binnentuin Dille&Kamille
Vleminckstraat 9, 2000 Antwerpen

Categorie

Organisator

BACH in de STAD
Email
info@bachindestad.be
QR code

Reactie verzenden